Category Archives: Security

ESET, TeslaCrypt’in güncel türevine karşı şifre çözücü yayınladı

ESET, TeslaCrypt’in güncel türevine karşı şifre çözücü yayınladı Cryptolocker olarak bilinen fidye yazılımları, internetin en can sıkıcı tehdidine dönüşmüş durumda. Sisteme bulaştıktan sonra temizlemenin çok zor olduğu bu yazılımlar konusunda ESET, yeni ve çarpıcı bir adım attı. ESET, en yaygın fidye yazılımı türünden biri olan TeslaCrypt’in güncel türevlerine karşı bir şifre çözücü yayınladı. Eğer bilgisayar… Read More »

Windows XP Nisan 2014 de hacker’ları harekete geçirebilir..

Hacker’lar Windows XP‘de bugün buldukları açıkları saklayarak, işletim sistemine verilen destek sona erdiğinde onları satılığa çıkarabilirler mi? Bir güvenlik araştırmacısına göre “evet“. Microsoft üzerine yoğunlaşan güvenlik uzmanı Jason Fossen, bunun bir iş ekonomisi olduğunu söylüyor. Fossen, normal şartlarda bir “sıfırıncı gün” açığı bulunduğunda bunun Microsoft tarafından incelendiğini ve XP kullanıcıları için bir yama yayınladığını söylüyor.… Read More »

TrueCrypt Full Disk Encryption

Merhaba, TrueCrypt programının tam disk şifrelemesi hakkında yazıma başlamadan önce programın piyasada bulunan opensource yazılımların içinde açık ara önde olduğunu ve kullanıcı memnuniyetinin üst sıralarda olduğunu belirtmek isterim. Lafı daha fazla uzatmadan, anlatıma geçmek istiyorum. Örneklerle birlikte kurulum adımları; Please follow and like:

Kim Korkar 5651’den?

Bu yazıda ülkemizde uygulanmakta olan ” 4/5/2007 Tarihli ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ” “ üzerine duracağız. 5651 yasası hemen yazının başında belirtmek isterim ki aslında hali hazırda IPv4 için uygun ya da uygulanabilir bir yasa değildir. Öncelikli olarak bir yasanın çıkması için devletin… Read More »

Websense Web Security 7.7

WEBSENSE WEB SECURITY v7.7 ilgili sunumun bir kısmına linkten ulaşabilirisiniz. Websense TRITON 7.7 Ağ Güvenliğinizi Sağlama Alıyor Güvenlik çözümleri sunan Websense, sektörde fark yaratan yenilikçi çözümü TRITON’un 7.7 sürümünü tanıtmak amacıyla 18 Eylül 2012 tarihinde Radisson Blu Bosphorus Hotel’de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Websense Türkiye Bölge Müdürü Hüsamettin Başkaya ve firma yöneticileri katıldı. Please follow and… Read More »