Category Archives: Office

Microsoft ve Dropbox’tan Office Uygulamaları İçin İşbirliği

Popüler bulut depolama servisi Dropbox artık Microsoft’un Office uygulamaları ile senkron halde çalışacak. Microsoft ve Dropbox arasında yapılan bu sürpriz anlaşma sonucu Dropbox kullanıcıları hesaplarını Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarına bağlayarak dosyalarını daha kolay bir yöntem ile erişebilecek. Microsoft kendi bulut depolama servisi OneDrive’a sahip olsa da, Dropbox ile yapılan anlaşma ile kullanıcılar OneDrive’ın sağladığı kolaylıklardan… Read More »

Office Remote

Microsoft, bilgisayarınızdaki Office dosyalarınızı mobilden yönetebilmenizi sağlayan yeni Office Remote uygulamasını duyurdu. Microsoft’un resmi blogundan duyurulan yeni Windows Phone uygulaması Remote Office ile artık bilgisayarınızdaki Word, Excel ve PowerPoint dosyalarınızı akıllı telefonlarınız ile yönetebileceksiniz. Office 2013 ve Office 2013 RT ile çalışan bu uzaktan kontrol sistemini kullanabilmek için; Windows Phone 8 işletim sistemli bir akıllı… Read More »

Office 2013’ü Test Edin

Microsoft, yeni Office sürümü 2013’ün deneme sürümünü kullanıma sundu. 60 günlük deneme sürümü ile ilgili detaylar ve indirme linki haberimizde. Son aylarda Windows 8 ve ekosisteminin lansmanı ile meşgul olan Microsoft, bir yandan Office yazılımını da geliştiriyor. Office 2013 olarak adlandırılan yeni yazılım paketinde Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher ve Lync uygulamaları bulunuyor.… Read More »

Microsoft Office 2013 Beta İndir!

Microsoft Office 2013 betasın yayımlandı. Metro arayüzüne uygun, bulut uyumlu ve birkaç bilgisayara yüklenen yeni Office 2013’ün betasını hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Microsoft, Windows 8‘in deneme sürümlerinden sonra beklenen Office 2013 deneme sürümünü de yayımladı. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberlerde Office 2013’ün deneme sürümünün yaz ayları içerisinde her an gelebileceğini belirtmiştik. Ardından da ortaya çıkan logo… Read More »

PDF’ler artık dokunulmaz değil

Microsoft Office, hemen hemen tüm bilgisayarlarda bulunan ve dünya üzerinde en çok kullanılan yazılımlardan biri. Dolayısıyla bilgisayar üzerinden yapılan yazınsal işler de onun üzerine kurulu. Doğru düzgün bir alternatifinin bulunmayışı da işi bu noktaya getirmiş durumda. Ancakbudurum, Microsoft Office’in mükemmelolduğu anlamına da gelmiyor. Özellikle kullanıcı arabirimi üzerinde yaptığı değişikler kullanıcıların tepkisini çekmeye devam ediyor. Office… Read More »

Office 2013’te Windows XP ve Vista desteği bulunmayacak

Sekiz Temmuz’da başlayan ve 12 Temmuz’a kadar devam edecek olan Worldwide Partner Conference (WPC), tüm hızıyla devam ediyor. Microsoft ve diğer birçok kuruluşun yer aldığı konferansın göz bebeği tabii ki Microsoft ve gelecek planları… Şu ana kadar konuşulan envai çeşit farklı konu arasından Office dikkatleri fazlasıyla üzerine çekti. Firma yetkililerinin yaptıkları istatistik çalışmalara göre Office,… Read More »

Office 2013’ün Betası Haftaya Gelebilir

Microsoft’un, Metro arayüzüne uygun olarak geliştirdiği yeni Office yazılımı Office 2013’ü halka açık beta olarak yayımlayabileceği konuşuluyor Microsoft bu sıralar tüm hizmet birimleriyle çok sıkı çalışıyor dersek yanılmış olmayız. Windows 8, Surface, Windows Phone 8, Xbox Music, SmartGlass gibi yeniliklerin üzerinde çalışan Microsoft, aynı zamanda büyük değişiklikler içerecek Office 2013 üzerinde de çalışıyor. Biz de… Read More »

Arka plana bir resmi filigran olarak eklemek

Belgenizin arka planına bir resmi örneğin şirket logonuzu ya da bir fotoğrafı, grafiği filigran ola­rak ekleyebilirsiniz. Resimleri metinlerin arkasına yerleştirme konusunda örnek uygulamamız; Resimi Metinin Arkasına Yerleştirme 1. Sayfa Düzeni sekmesi -> Sayfa Arka Planı grubu -> Filigranı tıklayın. 2. Özel Filigranı tıklayın. Resim filigranını işaretleyin ve Resim Seç düğmesini tıklayın. 3. İstediğiniz resmi seçtikten… Read More »

Özgün iletinin otomatik olarak kapatılması.

Outlook 2010’da herhangi bir iletiyi yanıtladıktan sonra özgün iletinin otomatik olarak kapatılabilmesi mümkün. Outlook 2010 kullanırken gelen e-postalarınızı okuduktan sonra o anda yanıtlamak veya başka birine iletmek isteyebilirsiniz. Gelen e-postayı yanıtladıktan sonra hala ekranda okuduğunuz özgün ileti pencereniz açık olarak durur ve her defasında onu da kapatmak zorunda kalırsınız. Gelen ileti pencerenizin maili cevapladıktan veya… Read More »

Maillerinizin istediğiniz süre kadar gecikmeli gitmesi

Günlük iş hayatımızda Outlook ve mailler artık oldukça fazla yer almakta. Gün içinde müşterilerimizle, iş arkadaşlarımızla, üst yönetimle vs o kadar çok mail paylaşıyoruz ki bazen gözümüzden birşeyleri kaçırabiliyoruz. Örneğin, bir fiyat teklifinde hatalı bir iskonto değerini müşterinize gönderdiniz. Üst yönetimle farkında olmadan güncel bir rapor yerine eski bir raporu ek olarak paylaştınız. Yaşanmış bir… Read More »