Category Archives: Mobile

Microsoft ve Dropbox’tan Office Uygulamaları İçin İşbirliği

Popüler bulut depolama servisi Dropbox artık Microsoft’un Office uygulamaları ile senkron halde çalışacak. Microsoft ve Dropbox arasında yapılan bu sürpriz anlaşma sonucu Dropbox kullanıcıları hesaplarını Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarına bağlayarak dosyalarını daha kolay bir yöntem ile erişebilecek. Microsoft kendi bulut depolama servisi OneDrive’a sahip olsa da, Dropbox ile yapılan anlaşma ile kullanıcılar OneDrive’ın sağladığı kolaylıklardan… Read More »

Office Remote

Microsoft, bilgisayarınızdaki Office dosyalarınızı mobilden yönetebilmenizi sağlayan yeni Office Remote uygulamasını duyurdu. Microsoft’un resmi blogundan duyurulan yeni Windows Phone uygulaması Remote Office ile artık bilgisayarınızdaki Word, Excel ve PowerPoint dosyalarınızı akıllı telefonlarınız ile yönetebileceksiniz. Office 2013 ve Office 2013 RT ile çalışan bu uzaktan kontrol sistemini kullanabilmek için; Windows Phone 8 işletim sistemli bir akıllı… Read More »

Cebizini root’lamanızı sağlayacak nedenler!

Android’li telefonunuzu veya tabletinizi root’layarak daha geniş olanaklara sahip olacağınızı biliyorsunuzdur. Root’layarak gireceğiniz zahmete değmeyeceğini düşünüyorsanız; aşağıdaki nedenler fikrinizi değiştirebilir. “Root’lama“yı kısaca açıklamak gerekirse, bu terim cihazınıza “kök” erişimi sağlamak anlamına gelir. Normalde telefonunuzda yapabileceğiniz birçok ayar vardır, ancak root işleminin ardından daha da derinlere inebilirsiniz. Root’lama işleminin nasıl yapıldığını burada anlatmayacağız. Bu konuda XDA forumlarını araştırabilirsiniz, ancak kendinize… Read More »

Adresim for Android

Bu araç sayesinde bulunduğunuz konumun detaylı olarak adresini öğrenebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra GPS’i aktif hale getirin ve “Adresimi Bul” düğmesine tıklayın. Bulunduğunuz konumun detaylı adresini ekranınızda görebilirsinizz. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mck.adresimm Please follow and like:

Eset’ten android telefonlar için ücretsiz uygulama

Android tabanlı akıllı telefonlarda var olan güvenlik açığına karşı ücretsiz uygulaması ESET USSD Control’ü (Unstructured Supplementary Service Data) yayınlandı. Android işletim sistemine sahip telefonlardaki tüm verilerin silinebileceği uyarısı ilk olarak Almanya’daki Berlin Teknik Üniversitesi’nde telekomünikasyon güvenliği alanında araştırma yapan Ravishankar Borgaonkar tarafından yapılmıştı. Bu güvenlik açığı, özel hazırlanmış URL’ler, doğrudan kısa mesajlar veya QR kodlarıyla … Read More »

Cebiniz USSD saldırısına açık mı?

Androidişletim sistemine sahip telefonlardaki tüm verilerin silinebileceği uyarısı ilk olarak Almanya’daki Berlin Teknik Üniversitesi‘nde telekomünikasyon güvenliği alanında araştırma yapan Ravishankar Borgaonkar tarafından yapılmıştı. Bu güvenlik açığı, özel hazırlanmış URL’ler, doğrudan kısa mesajlar veya QR kodlarıyla  siber suçluların telefon verilerini silmesini sağlıyor. Please follow and like:

Android’de Flash devri kapanıyor

Bugünden itibaren yeni Android cihazlara yönelik Flash eklentisi ve güncellemesi indirilemeyecek. Aslında bu çok da yeni bir gelişme değil. Adobe geçtiğimiz Kasım ayında Flash eklentisinin mobil cihazlara yönelik sürümü için yaptığı çalışmaları durdurduğunu açıklamıştı. Bugün itibarıyla da bu açıklama gerçeğe dönüştü ve şirket Android cihazlara Flash eklentisinin sıfırdan yüklenmesini sonlandırdı. Bugünden itibaren sadece Flash eklentisi… Read More »

Samsung Avrupa’yı Ele Geçiriyor

Her konuda savaşan iki firma Samsung ve Apple’ın asıl büyük mücadeleyi dünya çapında akıllı telefon satışları için yaşadıkları biliniyor. Görünüşe göre Samsung, Apple’ı geride bırakıyor. Please follow and like:

Android, ABD’yi Ele Geçirdi

Android ile iOS’un savaşı devam ededursun, Google‘ın ABD pazarındaki yerinden oldukça memnun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira Android artık ABD pazarının yüzde 51.8’ini ele geçirmiş durumda. Android’in bu yükselişinin sebepleri arasında birçok marka ve modelin Android işletim sistemi desteği ile birlikte satışa sunuluyor olması tabii ki en önemli etken. Bildiğiniz gibi iOS işletim sistemini yalnızca Apple’ın… Read More »

Mobile Uygun Site Tasarlayın

Hayatımızagiren ve süperbilgisayarlarolarak tanımladığımız akıllı telefonlar ile birlikte mobil dünyanın bilgiye erişimde sağladığı özgürlüğü seviyoruz. Artık cihazdan bağımsız olarak bilgiye erişimde hızı ve aynı kalitede deneyimi yaşamak istiyoruz. İşletmeler için de bu beklentiye doğru cevap vermenin püf noktası mobil dostu bir internet sitesi yaratmaktan geçiyor. Google öncülüğünde başlatılan GoMo girişimi, web sitelerini mobil cihazlara daha… Read More »