Category Archives: Hardware

VGA, DVI ve HDMI’ın birbirinden ne farkı var?

Bir süredir bilgisayar kullanıyorsanız, onların VGA, DVI ve HDMI gibi farklı video bağlantı portlarıyla geldiğini farketmişsinizdir. Bunun nedeni, video bağlantısında hala tek bir standartta karar verilememiş olması. Bu yazımızda VGA, DVI ve HDMI girişlerinin arasındaki görsel ve teknik farkları size anlatacağız. Please follow and like:

Ekran kartlarından daha fazla performans alın

Bazı ASUS anakartlar, ekran kartlarından daha fazla performans almanızın olanağını sağlıyorlar. Bunun için BIOS’u çalıştırın ve “Advanced BIOS Features” sekmesinden “PEG Link Mode” başlığındaki “Auto”yu “Faster” yapın. Sonuçlar göz alıcı değil ama oyunlarda en azından akışı arttırdığı kesin. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız, tek yapmanız gereken “Faster”ı, “Auto”ya geri çevirmek. NOT Gözle görülür bir fark yaşamak… Read More »

Sabit disk nasıl çalışır? İşte super slow motion eşliğinde yanıtı:

Slow Mo Guys takma adlı bu araştırmacı gençler, ellerinde Phantom Flex kamerayla bir sabit diskin içini 40 kat yavaşlatılmış bir ağır çekimde görmemizi sağlamış. Aman dikkat, sabit diskler sudan etkilenmez lafı videonun sonunda çürütülüyor. The Slow Mo Guys, bu çekimde 500 GB’lık bir external / harici disk kullanmışlar. http://youtu.be/3owqvmMf6No Please follow and like:

Printer Hataları

-Printer’ım yavaş çalışıyor, -Windows Dosya yazdırıldı diyor ancak çıktı alamıyorum, -Spooler hatası alıyorum, Gibi sorunlarla karşılaşırsanız aşağıdaki yama sorununuzu çözecektir http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Troubleshoot-printer-problems#EOD Please follow and like: